Lahutusega toimetulek ehk lahkumise tarkus
Õppe sisu
Lahutamise praktiline tarkus.
10-nädalalne praktiline kursus paarisuhte lõpetanud inimestele.
Teemad:
1.Tutvumine ja kohalolu praktikad.
2. Lõdvestumisoskused kriisis.
3. Minevik, minu suhted ja mustrid suhetes.
4. Kaotuste mõju suhetele.
5. Lahtilaskmine.
6. Tuleviku kujundamine/julge unistus.
7. Konflikti teadlikkus.
8. Suhete loomise ja suhtlemise teadlikkus.
9. Vastutuse võtmine ja usaldus.
10. Kokkuvõte / Väravast läbi.
Järgmine grupp alustab:
17. aprill 2025
RegistreeriRegistreerimine kuni 10. apr 2025 (k.a)
Kui sulle toodud kuupäevad ei sobi, siis võid märku anda oma huvist. Me kirjutame sulle, kui avame uue grupi.Registreeri huvi
Korraldus ja päevakava
10-nädalane programm, üks kord nädalas teisipäeviti kl 18.00-21.00.
Toimumisajad 13.03.2025, 20.03.2025, 27.03.2025, 03.04.2025, 10.04.2025, 17.04.2025, 24.04.2025, 01.05.2025, 08.05.2025, 15.05.2025.
Kinnine rühm, st kõik kes alustavad lõpetavad koos, programmi ajal liituda ei saa.
Keda ootame osalema
10-nädalalne praktiline kursus paarisuhte lõpetanud inimestele. Oodatud on kõik inimesed, kelle paarisuhe on lõppemas, lõppenud ja soov on eluga edasi liikuda uuel ja paremal tasandil.
Registreerumine ja tasumine
Registreerumine kuni 06.03 või rühma täitumiseni ( kuni 18 inimest)
Rühma avame 10 inimese registreerumisel.
Koha tagab osalustasu ülekanne Sotsiaaltöö akadeemia OÜ arveldusarvele EE587700771010467360 märksõna Lahkumise tarkus ja nimi.
Arve soovist saab teada anda registreerimisküsimustikus.
Akadeemikud

Matti Orav
Matti peab enda tugevusteks psühholoogiliselt turvalise ruumi loomise ja südamega kohalolu ning kuulamise oskust.
Arengukohaks on püsimatus ja talumatus liigbürokraatlike mõttetuste ees.
Mattil on magistrikraadile vastav haridus pedagoogikas. Ta on läbinud rahvusvahelise MBSR-mindfulness based stress reduction väljaõppe teadveloleku koolitajana ja riikliku perelepitaja väljaõppe.
Täiendanud on ta ennast holistilise teraapia, juhtimise, konfliktoloogia ja erinevate teadvelolekul põhinevate suundadega.
Matti praegune tööelu on seotud koolitajaks, perelepitajaks ja terapeudiks olemisega.
Matti on pikalt töötanud hariduses nii õpetaja kui koolijuhina. Ta on loonud lastele Andekate laagri, mis on juba 10 aastat olnud populaarne koht lastele ja
noortele puhkuseks, lõõgastuseks ning enesearenguks.
Mattil on väga mitmetahuline taust. Võiks öelda isegi, et ampluaa on sünnist surmani :) või Hunt Kriimsilm. Matti on õpetanud nii lapsi, noori kui täiskasvanuid ja juhtinud koole ja mittetulundusühinguid.
Matti tugevuseks on ruumi loomine, oskab hästi tunnetada väljendamata vajadusi ja on väga uudishimulik varjatud teemade väljatoomisel.
Mattile meeldib vaadata maailma lahke ja heasoovliku pilguga, vahel võib Matti olla äärmiselt kompromissitu ja otsusekindel ebaõigluse suhtes ning ei karda põletada sildu.
Matti tegeleb võitluskunstiga ja hoolitseb igapäevaselt enda vaimse ning füüsilise tervise eest. Käib jõusaalis mõned korrad nädalas, mediteerib ja teeb hingamisharjutusi igapäevaselt.
Mattile meeldib rahu ja vaikus.

Aila Rajasalu
Aila peab enda tugevusteks eelkõige eesmärgipärasust, muutuste juhtimise oskust ja suure pildi nägemise võimet, oskust luua, näha ja käivitada olulisi protsesse, et tekiks muutus. Arengukohtadeks võib nimetada liigset vajadust jääda kinni detailidesse, enda suhtes kõrget nõudlikkust ja oskamatust isiklikke ressursse planeerida. Ailal on kõrgharidus meditsiinis, magistritasemele vastav haridus eripedagoogikas ja magistrikraad sotsiaaltöös ja sotsiaalpoliitikas.
Aila on läbinud rahvusvahelise valdkonnaülese supervisiooni ja coachingu väljaõppe, rahvusvahelise väljaõppe perelepitajana, kasuperede õpetamise ja supervisieerimise ehk PRIDE väljaõppe, õppinud mitmeid teraapiaid (pereteraapia, lahenduskeskne lühiteraapia, rännaku meetod, konstellatsioon jne). Töötanud on Aila intellektilangusega lastega, käitumis –ja psüühilise eripäraga laste ja noortega, lastekaitse spetsialistina kohalikus omavalitsuses, käivitanud ja juhtinud erihoolekandeasutust ja mitmeid erinevaid teenuseid ja projekte sotsiaalvaldkonnas. Praktiseerinud perelepitaja ja eritasandi konfliktide vahendajana paarkümmend aastat.
Koolitanud sotsiaal- ja haridusvaldkonna spetsialiste, olnud külalislektor Tartu ja Tallinna Ülikoolis. Superviisori ja coachina praktiseerinud ca 10 aastat. Aila on üks riiklike perelepitajate koolitusmaterjali autor, meeskonna juht ja koolitaja ning superviisor.
Kontakt
Aadress: Suur Kaar 53, Tartu Sissepääs hoovipoolsest uksest
Küsimuste korral aitab sind Aila Rajasalu
E-post: aila@sotsiaalakadeemia.ee
Telefon: +372 50 90 680