Perelepituse alused

Õppe sisu

Lühiklassi eesmärk on tutvustada perelepituse aluseid kõigile huvilistele.

Lühiklassis anname üldised alusteadmised lepitusest ja perelepitusest. Peatume erinevatel lepitusevormidel ja arengutel ning sellel, kuidas ja millal inimestevaheliste konfliktide korral lepitust rakendada. Arutleme selle üle, mida tähendab perelepitus ja tutvustame perelepituse üldisi aluseid. Anname ülevaate Eesti perelepituse arengust ja sellest, mida tähendab perelepitusprotsess ja kuidas see on ülesehitatud. Lühiklassi jooksul saavad osalejad praktiseerida ja arutleda erinevate juhtumite üle, mis on koolitajatel ettevalmistatud või mille tõstatavad osalejad.



Järgmine grupp alustab:

16. jaanuar 2025

Registreeri

Registreerimine kuni 9. jaan 2025 (k.a)

Kui sulle toodud kuupäevad ei sobi, siis võid märku anda oma huvist. Me kirjutame sulle, kui avame uue grupi.Registreeri huvi

Maht
20akadeemilist tundi
Toimumiskoht
Tartu
Osalejad
10 - 18
Hind
420 €

Korraldus ja päevakava

Lühiklassi õppetöömaht on kontaktõpe 20 ja iseseisev töö 4 akadeemilist tundi.

Koolitusmaterjalide kohta saavad osalejad teabe enne koolituse algust. Lühiklassi läbimiseks tuleb osaleda auditoorses õppetöös 90% ulatuses. Lühiklassi lõpetamise kohta saab osaleja tõendi.

Neljapäeval (5 akadeemilist tundi)

13.00-14.30 koolitus

14.30-14.45 kohvipaus

14.45-16.15 koolitus

16.15-16.30 kohvipaus

16.30-17.15 koolitus

Reedel (9 akadeemilist tundi)

9.00-10.30 koolitus

10.30-10.45 kohvipaus

10.45-12.15 koolitus

12.15-13.00 lõuna

13.00-14.30 koolitus

14.30-14.45 kohvipaus

14.45-16.15 koolitus

16.15-16.30 kohvipaus

16.30-17.15 koolitus

Laupäeval (6 akadeemilist tundi)

9.00-10.30 koolitus

10.30-10.45 kohvipaus

10.45-12.15 koolitus

12.15-12.30 kohvipaus

12.30-14.00 koolitus

Keda ootame osalema

Perelepituse aluste lühiklassi on oodatud õppima kõik huvilised, õppe alustamise eeldused puuduvad.

Lühiklass on eelduseks, et osaleda perelepituseprotsessi ja perelepitusetehnikate lühiklassides.

Registreerumine ja tasumine

Registreerimine lõpeb 7 päeva enne lühiklassi algust. Lühiklassi registreerunutega võetakse ühendust 4 päeva enne lühiklassi algust.

Ühe lühiklassi (so 20 ak tundi) hind on 420 eurot, sisaldab kohvipause ja koolitusmaterjale.

Lõunapaus on osalejate endi kanda (võimalik päevapakkumine pubis “6teist kannu” või Ettevõtluskeskuse avatud köögi kasutamine).

Lepituse Instituudi läbi viidud koolitustel osalenutele on hinnasoodustus 15% ja võimalus osaleda eriklassi koolitustel vastavalt soovile ja vajadusele kokkuleppel koolitusasutusega.

Akadeemikud

Merle Liivak

Merle Liivak

Merle peab enda tugevusteks oskust näha muutuste vajadust ja julgust muutusi ellu kutsuda. Samuti valmisolekut võtta vastu uusi väljakutseid teades, et tuleb töötada enese mugavustsoonist väljaspoole jääval alal.

Arengukohaks on äraütlemise oskuse arendamine, et mitte erinevate kohustustega ennast üle koormata. Samuti oskus leppida tulemusega ka siis, kui see pole ideaalne. Merlel on magistrikraadile vastav haridus sotsiaalpedagoogikas. Ta on läbinud rahvusvahelise väljaõppe perelepitajana.

Täiendanud on ta ennast sotsiaaltöö, laste heaolu, aga ka tööõiguse ja täiskasvanute koolitamise valdkondades. Merle praegune tööelu on seotud sotsiaalsektori juhtimisega, mis tähendab nii olemasolevate teenuste arendamist kui uute potentsiaalsete algatuste ellu kutsumist. Sotsiaaltöö juhtimise kogemusele eelnevalt on Merlel rohkem kui kümme aastat töökogemust lastekaitsetöötaja ja lastekaitsevaldkonna juhina. Lastekaitsetööni jõudis Merle inspireerituna varasemast tööst käitumisraskustega laste ja noortega.

Töiste tegemiste paletti mahub viieaastane personalitöö periood, mille sisse jäävad mitmed olulised muudatused tööõiguse valdkonnas. Merle on sotsiaalvaldkonna aineid õpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis, olnud koolitaja valdkonna spetsialistidele koolituskeskuses Luwi. Ta on panustanud riikliku perelepitusteenuse koolitusmaterjali loomisse ja olnud perelepitajate koolitaja.

Matti Orav

Matti Orav

Matti peab enda tugevusteks psühholoogiliselt turvalise ruumi loomise ja südamega kohalolu ning kuulamise oskust.
Arengukohaks on püsimatus ja talumatus liigbürokraatlike mõttetuste ees.


Mattil on magistrikraadile vastav haridus pedagoogikas. Ta on läbinud rahvusvahelise MBSR-mindfulness based stress reduction väljaõppe teadveloleku koolitajana ja riikliku perelepitaja väljaõppe.
Täiendanud on ta ennast holistilise teraapia, juhtimise, konfliktoloogia ja erinevate teadvelolekul põhinevate suundadega.


Matti praegune tööelu on seotud koolitajaks, perelepitajaks ja terapeudiks olemisega.
Matti on pikalt töötanud hariduses nii õpetaja kui koolijuhina. Ta on loonud lastele Andekate laagri, mis on juba 10 aastat olnud populaarne koht lastele ja
noortele puhkuseks, lõõgastuseks ning enesearenguks.


Mattil on väga mitmetahuline taust. Võiks öelda isegi, et ampluaa on sünnist surmani :) või Hunt Kriimsilm. Matti on õpetanud nii lapsi, noori kui täiskasvanuid ja juhtinud koole ja mittetulundusühinguid.


Matti tugevuseks on ruumi loomine, oskab hästi tunnetada väljendamata vajadusi ja on väga uudishimulik varjatud teemade väljatoomisel.


Mattile meeldib vaadata maailma lahke ja heasoovliku pilguga, vahel võib Matti olla äärmiselt kompromissitu ja otsusekindel ebaõigluse suhtes ning ei karda põletada sildu.

Matti tegeleb võitluskunstiga ja hoolitseb igapäevaselt enda vaimse ning füüsilise tervise eest. Käib jõusaalis mõned korrad nädalas, mediteerib ja teeb hingamisharjutusi igapäevaselt.
Mattile meeldib rahu ja vaikus.

Aila Rajasalu

Aila Rajasalu

Aila peab enda tugevusteks eelkõige eesmärgipärasust, muutuste juhtimise oskust ja suure pildi nägemise võimet, oskust luua, näha ja käivitada olulisi protsesse, et tekiks muutus. Arengukohtadeks võib nimetada liigset vajadust jääda kinni detailidesse, enda suhtes kõrget nõudlikkust ja oskamatust isiklikke ressursse planeerida. Ailal on kõrgharidus meditsiinis, magistritasemele vastav haridus eripedagoogikas ja magistrikraad sotsiaaltöös ja sotsiaalpoliitikas.

Aila on läbinud rahvusvahelise valdkonnaülese supervisiooni ja coachingu väljaõppe, rahvusvahelise väljaõppe perelepitajana, kasuperede õpetamise ja supervisieerimise ehk PRIDE väljaõppe, õppinud mitmeid teraapiaid (pereteraapia, lahenduskeskne lühiteraapia, rännaku meetod, konstellatsioon jne). Töötanud on Aila intellektilangusega lastega, käitumis –ja psüühilise eripäraga laste ja noortega, lastekaitse spetsialistina kohalikus omavalitsuses, käivitanud ja juhtinud erihoolekandeasutust ja mitmeid erinevaid teenuseid ja projekte sotsiaalvaldkonnas. Praktiseerinud perelepitaja ja eritasandi konfliktide vahendajana paarkümmend aastat.

Koolitanud sotsiaal- ja haridusvaldkonna spetsialiste, olnud külalislektor Tartu ja Tallinna Ülikoolis. Superviisori ja coachina praktiseerinud ca 10 aastat. Aila on üks riiklike perelepitajate koolitusmaterjali autor, meeskonna juht ja koolitaja ning superviisor.

Kontakt

Aadress: Tartu

Küsimuste korral aitab sind Aila Rajasalu

E-post: aila@sotsiaalakadeemia.ee

Telefon: +372 50 90 680

Sotsiaaltöö Akadeemia on registreeritud Eesti Hariduse Infosüsteemis täiendkoolitusasutusena reg.nr 17006432.

Kontakt

aila@sotsiaalakadeemia.ee

+372 50 90 680

Koolitame

Suur Kaar 53, Tartu

© 2024 Sotsiaaltöö akadeemia OÜ